Raamatud

Närvekõditav
põnevusromaan
Poiss, kes mängis madudega

Pilgrim 2021

Kohusetundlik vangivalvur Talis Liigandi satub keerulisse olukorda, kui temalt palub abi salapärane eradetektiiv, kes tahab aidata ühel ohtlikul kurjategijal põgeneda. Detektiivil on Talise kohta tundlikku infot, mis ähvardab mehe elu kaosesse paisata. Kumbki pool ei ole nõus võitluseta alistuma.

Ka endine politseinik Hando Oras saab detektiivilt kummalise ettepaneku: leida väikeseid poisse jahtiv mõrtsukas enne, kui ametlikud uurijad talle jälile jõuavad. Valusad mälestused kaevatakse taas üles, suhted pannakse proovile ning algab riskantne mäng, mille tulemust ei aima ette keegi.

Haarav põnevik "Poiss, kes mängis madudega" paneb punkti saagale, mis algas seletamatutest sündmustest kummitusliku metsajärve ääres. Varem on sarjas ilmunud "Seal, kus näkid laulavad" (2016), "Kuradil on lapse nägu" (2017) ja "Ta tuleb läbi seina" (2019).


Kummituslik
põnevusromaan
Ta tuleb läbi seina

Pilgrim 2019

Ühe Tartu kortermaja trepikojast leitakse noore naise surnukeha. Juhtumit asuvad lahendama samas majas elav ambitsioonikas kriminaaluurija Martti Aulis ja tema kolleeg Hando Oras. Pealtnäha lihtne mõrvalugu toob kaasa keerukaid mõistatusi: tapetud naist ei tundnud õieti keegi ning tema pereliikmed on jäljetult kadunud. Kuriteopaigal nähakse uitamas salapärast daami, kes kannab mõrvatud naise kõrvarõngaid.

Uurimisse sekkub populaarne juutuuber, kelle arvates eirab politsei ilmselgeid fakte, lastes mõrvaril uusi kuritegusid sepitseda. Müsteerium võtab üha uusi pöördeid ning korraga satuvad kõik asjaosalised silmitsi oma suurimate luupainajatega.

"Ta tuleb läbi seina" on psühholoogiline põnevik, mis pakub lugejale rohkelt närvikõdi. Varem on samas sarjas ilmunud mitme auhinnaga pärjatud "Seal, kus näkid laulavad" (2016) ja "Kuradil on lapse nägu" (2017).


Nõiduslik
põnevusromaan
Kuradil on lapse nägu

Pilgrim 2017

Jaanipäeva eel toimub väikeses Põlvamaa külas tulekahju, mida asub uurima keerulistele juhtumitele spetsialiseerunud politseinik Hando Oras. Kui samas asulas lahvatab teinegi põleng, milles hukkub kohalik elanik, avaneb uurijale maaidülli taha peitunud segaste suhete rägastik.

Peagi ilmneb, et mitu hiljutist surmajuhtumit on kummalisel kombel seotud rootsiaegse nõiaprotsessiga, mille tagajärjel saadeti tuleriidale noor talupoeg. Kas politsei suudab müstilise kurjategija peatada, enne kui veel mõni inimene leekides elu kaotab?

Ajalooliste faktidega rikastatud põnevusromaan "Kuradil on lapse nägu" on järg raamatule "Seal, kus näkid laulavad".

Teos pälvis A. H. Tammsaare nimelise preemia (2018)


Hullutav
põnevusromaan
Seal, kus näkid laulavad

Pilgrim 2016

Maia on aastaid meeste tähelepanu nautinud, kuid püsivat armastust pole ta leidnud. Ta töötab väikeses alevikus õpetajana ning kasvatab erksaloomulist tütart. Naise üksluine elu võtab jahmatava pöörde, kui tema klassi saabub uus õpilane, poiss nimega Artur. Poiss toob Maiale uuesti meelde nooruspõlves läbielatud tragöödia: tema peigmees uppus aleviku läheduses asuvasse järve, mille kohta räägitakse õõvastavaid legende.

Naine hakkab kahtlustama, et Artur on otseselt seotud viimastel aastatel toimunud vägivaldsete mõrvadega ning järgmine ohver võib olla juba Maia ise.

„Seal, kus näkid laulavad” on psühholoogiline põnevik, mis kirjeldab hirmu laastavat mõju inimesele ja ühiskonnale.

Teos pälvis kirjanduskonkursil "Bestseller 2015" esikoha ning 
Bernard Kangro nimelise auhinna (2016)


Helisev
fantaasiaromaan
Viisteist naeratust

Tänapäev 2014

Noor muusik Markus on eluga igati rahul. Tal on hoolitsev ema, kaunis kallim ja hulk sõpru, kellega koos bändi teha. Ainult oma isaga ei ole ta kunagi kohtunud. Pärast lähedase kaotust otsustab Markus välja selgitada, mis tema isaga aastate eest õigupoolest juhtus. Otsingute käigus ilmneb, et tõde on ootamatult veider ja usaldada ei või kedagi. Salapärane mees, kes Markust jälitama asub, on valmis kõigeks, et ammused saladused päevavalgele ei tuleks.

Isa otsides otsib Markus ka iseennast. Hirmu ja meeleheitega võideldes peab ta jõudma selgusele, mis on tegelikult tähtis ja mis tühine. Teekond tõeni osutub paraku väga keerukaks. Isa hämarat minevikku kild killu haaval kokku pannes satub küsimärgi alla poisi enda tulevik. Elu katkeb ju kergelt...

"Viisteist naeratust" on fantaasiaküllane lugu valgusest ja pimedusest, muusikast ja vaikusest, usust ja uskmatusest, taevast ja põrgust. Ennekõike on see aga lugu erilistest inimestest, keda me sageli märgata ja väärtustada ei oska.


Taevalik
armastusromaan
Päikseta paradiis

Tänapäev 2012

Gert on noor mees, keda kummitavad valusad mälestused koolipõlvest. Ta otsustab jätkata puhtalt lehelt ja satub elama värvikate asukatega Supilinna lobudikku. Seal kiindub ta sügavalt inimesse, kes annab tema elule uue tähenduse, ehkki esmapilgul paistab, et neid kaht ei seo miski peale selle, et nad mõlemad on mehed. Suutmata tundeid alistada, teeb Gert riskantse sammu: ta jääb ausaks nii iseenda kui ka lähedaste vastu.

"Päikseta paradiis" on raamat kiirelt kaduvast noorusest, rängast üksindusest, õnne ja hingerahu otsingutest. 

Lugu unistustest, millest mõni võib osutuda nii vägevaks, et päästab kellegi elunatukese. Ja loomulikult kõneleb see lugu armastusest - tabamatust, püsimatust, vahel salalikust ja etteaimamatust, kuid kahtlemata kogu inimolemust kroonivast armastusest.


Metsik
noorteromaan
Kaljud ja kameeleonid

Tänapäev 2011

Peagi täiskasvanuikka jõudev kunstihuviline noormees Joel, kelle ema on põhjakäinud joodik ja isa ammuse tragöödia tõttu invaliidistunud, elab vaikses väikelinnas ning püüab juhutöödega endal hinge sees hoida. Karmi reaalsuse vaigistamiseks põgeneb ta aeg-ajalt fantaasiavalda, kus hakkavad järjekindlalt võimust võtma pimedad jõud.

Kui saatus paiskab Joeli kokku jõukast perest pärit tüdrukuga, vallandub armastusest, vihkamisest, unistustest ja valedest läbipõimunud ohtlik sündmustejada, mis viib meeleheitlike tegudeni.

"Kaljud ja kameeleonid" on lugu muutumisest ja iseendaks jäämisest maailmas, kus vaesus tähendab häbi, väline kuvand kaalub üles sisemised väärtused ning meelemürgid peibutavad noori hingi. See on lugu poisist, kes seisab silmitsi kirgede ja kurjusega, mis võivad ta kergesti hukutada.

Teos pälvis 2010. a Tänapäeva romaanikonkursil III koha, 
Betti Alveri debüüdipreemia nominent