1. aprill 2018

Makaronitorm hipikastmega

Pean tunnistama, et mul on üks kalahobi. Mulle meeldib omaette lokata. Ma ei ole just hea sokk, aga seni pole keegi minu väikeste puupistete pärast jalga lasknud. Vanarahvas ütles selle kohta, et tühi koht on kõige parem nokk. Ja nii ongi.
Pixabay

Täna otsustasin - maksku või maksad - et keedan õhtusöögiks majarooga. Panin valmis kapsad, kartulid, porgandid ja herned, käntsaka seaviha, terakese nolki ning näotäie karupauku, lisaks natuke õli ja kiima. (Ma ei oska kiimaga kuidagi ümber käia - alati tilgub maha.)

Koiduaineid inspekteerides avastasin, et midagi olulist on puudu: üks kollane, rohkete aukudega tuust. Olin selle osta unustanud. Ja lähim kood oli juba kinni. Vahet pole, palavusega saab igast käest üle. Leidsin kolmikupõhjast paar muna, olin need alles hiljuti hea rinnaga ostnud. Tahtsin ka hapunurki osta, aga lind oli minu jaoks liiga soolane.

Vahel olen meie riiginisade peale õudselt vihane. Meie riigis on paksud liiga kõrged! No mida peab minusugune vaene inimene endale lamba alla panema?

Olga pealagi, võtsin majaroa retsepti ette. Majaroog on peaaegu nagu ühemajatoit, ainult rammusam. Sidusin heleda õlle ette ja panin loti valmis. Lott kriidi peale - ja läksime! Mõtlesin, et mis see siis on, õhtulööki pole raske paaritada. Nupp auras juba haual. Kapsanupp, mu lemmik! Haual olid ka maiustused: safiir, hoorapead ja pinnuliim.

Otse loomulikult sai reoks mu suurim hirm. Mul ei olnud boa tegemiseks piisavalt vajalikke laineid. Pidin improviseerima. Igatahes otsustasin, et ilu ma küll kraadima ei hakka. Hala lihtsalt ei meeldi mulle. Kujutage ette seda haisu, kui hala pannile panna!

Õnneks oli mapis veel eilsest õunasöögist jäänud makitäis makarone. Lülikooli ajal sai neid kõvasti vohmitud ja kägistatud, nii et ropp ees, aga mis sa näljaga ikka teed. Kui majarooga ei tule, teeme siis makaronitormi. Reetsin makaronid ära, lisasin taldrikule nohupiima ja tilgakese hipikastet.

Võtsin haua taga istet ning lammutasin jupi ja normi suure mõnuga pakku. Lihtne hoog, aga lausa noole viib alla!

Ja mida homme hommikul hauale panna? Eks ikka tavaline muidupraam: jaurav tatrapudel magusa loosiga.